BUTY SPORTOWE TIMBERLAND • Damskie • Różowy • jesień • OUTLET / WYPRZEDAŻ • ORYGINALNE BUTY

Firma Timberland powstała w 1978 roku i od początku zrewolucjonizowała przemysł obuwniczy, wypuszczając na rynek wyjątkowe buty. Założyciel marki Natan Swartz mógł w momencie założenia własnej firmy poszczycić się zarówno fachową wiedzą obuwniczą, jak i umiejętnościami prowadzenia przedsiębiorstwa.

Swoją karierę zaczynał jako pracownik firmy obuwniczej. Następnie był współwłaścicielem, a w końcu sam założył fabrykę obuwia. To on wymyślił nową technologię produkcji butów Timberland, a konkretnie innowacyjne łączenie cholewki z podeszwą. Dzięki tej nowatorskiej technice wykonania możliwe było wyprodukowanie niesamowicie wygodnych i całkowicie wodoodpornych butów.

Na czym polega wyjątkowość butów Timberland?

Te dość surowe w swojej stylistyce pierwsze buty marki Timberland tak bardzo spodobały się klientom, że są w ofercie marki do dzisiaj. Oferta firmy uległa jednak znacznemu poszerzeniu i dziś w asortymencie znajdziemy różne kolekcje specjalistycznego obuwia typu outdoor. Marka ma swoich oddanych fanów, którzy tworzą wokół niej liczną społeczność, dzieląc się opiniami o butach Timberland, a także wymieniając sposoby, jak czyścić i impregnować buty Timberland.

Timberland buty – obuwie do zadań specjalnych

Buty Timberland są produkowane z wysokiej jakości, trwałej i wytrzymałej skóry. Kolory butów Timberland są dość ograniczone. Od lat marka kojarzona jest z rdzawą czerwienią, czernią i koniakowym brązem. Buty są zaizolowane, wewnątrz znajduje się dobrze wyprofilowana wkładka. Do środka butów nie dostanie się żadna kropla wody. Szczelny system izolacji umożliwia jednak pełną wentylację stopy.
Taka konstrukcja buta sprawia, że Timberlandy są popularnym obuwiem, wybieranym zawsze, gdy warunki zewnętrzne stawiają przez obuwiem wyjątkowe wymagania. Gdy chodzisz po lesie, wędrujesz, albo po prostu w deszczowy, chłodny dzień potrzebujesz wygodnych, nieprzemakalnych butów, obuwie Timberland będzie najlepszym wyborem.