Oldschoolowe buty sportowe to znakomity sposób, by podkręcić swój wygląd. Styliści mówią o modowym wyczuciu, odcięciu się od pogoni za sezonowymi trendami czy wręcz ostentacyjnym podkreśleniu własnej oryginalności. Jedno jest pewne – w oldschoolowych butach sportowych na pewno nikt nie przejdzie niezauważony.

Kto kupuje odlschoolowe sneakersy, nie musi martwić się, że jest do tyłu z modowymi trendami. Wręcz przeciwnie – ten rodzaj butów sportowych od kilku sezonów świętuje swój come back.

Jakie buty sportowe są teraz modne?

Przyczyn popularności butów retro należy dopatrywać się w ich prostocie. Beż, biel, czerń, czerwień to dominujące kolory, przez co fasony oldschoolowe są tak bardzo uniwersalne. Można je nosić i do odzieży sportowej i na co dzień do jeansów czy ubrań w mniej formalnym stylu. Swój powrót zawdzięczają też blogerkom i influencerkom z Instagrama, które masowo fotografują się w oldschoolowym obuwiu sportowym, bawiąc się modą i tworząc niebanalne połączenia. To właśnie media społecznościowe są kopalnią inspiracji, jak nosić oldschoolowe obuwie sportowe. Tu nie ma już żadnych ograniczeń. Dress code przestaje istnieć – nikogo nie dziwi więc wieczorowa sukienka, biurowa spódnica czy garnitur do butów sportowych Nike. Efekt jest zachwycający. Wystarczy wyjść poza utarte schematy, by robić wrażenie i  przyciągać spojrzenia.

Jakie buty damskie Nike polecamy?

Jeśli chcesz być na topie, nosząc sportowe oldschoolowe buty, nie wystarczy, że wyciągniesz z szafy obuwie sprzed 10 lat. Pomijając ich pewne zużycie, obuwie w stylu vintage też podlega trendom, które warto znać. Na szczycie oldschoolowych marek plasuje się oczywiście Nike. Projektanci, sięgając do korzeni, unowocześniają stare wersje, dodając połysk, nowe kolory czy materiały.

Sportowe buty damskie Nike w stylu retro mają wyżej zabudowane boki i kształt charakterystyczny dla lat 80-tych, są lekkie, wodoodporne. Dzięki temu oldschoolowe obuwie sportowe sprawdzą się nie tylko jako but miejski, ale także w 100% spełnią swoje pierwotne zadanie jako obuwie treningowe.

Kto nałogowo oglądał „Beverly Hills 90210”, na pewno odnajdzie się w tej stylistyce. Potwierdzeniem tych słów jest chociażby popularność modeli damskich butów sportowych Nike jak: klasyczne NIKE AIR MAX, NIKE ROSHE, NIKE JORDAN.

Najpopularniejsze męskie buty sportowe Nike w stylu retro

Nieco młodsi też nie będą rozczarowani, bo sportowe buty w stylu retro nie oznaczają rezygnacji z komfortu. Oldschoolowe wersje męskich butów sportowych Nike wybierają panowie, którzy szukają prostego, wygodnego obuwia. Są to np. modele takich męskich butów sportowych Nike jak: NIKE RUNNER, NIKE AIR FORCE 1, NIKE KWAZI czy bestsellerowy NIKE CORTEZ. Są niesamowicie wygodne, posiadają typową dla Nike poduszką powietrzną, choć nie jest ona tak widoczna jak w klasycznych AIR MAX-ach.

Styl retro nie starzeje się nigdy, więc zakup sportowych butów Nike jest dobrym rozwiązaniem, gdy szukasz trwałych i wygodnych butów, albo nie masz ochoty na bieganie  po sklepach w poszukiwaniu modowych nowinek.